У рамках святкавання знамянальнай падзеі — 95-годдзя з дня заснавання БГУ— кафедра англійскай мовы гуманітарных спецыяльнасцяў прымала свайго калегу, вядомага спецыяліста ў галіне методыкі выкладання англійскай мовы, стваральніка навучальных дапаможнікаў і слоўнікаў па міжнародным гандлі і фінансах доктара Дытэра Вессельса (Рурскі ўніверсітэт, г . Бохум, Германія).

У рамках візіту Д. Вессельс правёў сустрэчу-семінар з выкладчыкамі кафедры па пытаннях збліжэння і гарманізацыі сістэм вышэйшай адукацыі краін Еўропы з мэтай стварэння адзінай еўрапейскай прасторы вышэйшай адукацыі, арганізаваў кансультацыі са студэнтамі спецыяльнасці "Міжнародныя адносіны" і "Міжнароднае права" па пытаннях прэзентацыі кампаній у рамках падрыхтоўкі да вучэбнай моўнай практыцы і навучальнай (вытворчай) практыцы. Рэкамендацыі Д. Вессельса карыстаюцца нязменным поспехам у студэнтаў, паколькі дапамагаюць фарміраванню прафесійна-практычных навыкаў у рамках прадметных абласцей, звязаных з эканомікай і бізнесам (дзелавая прэзентацыя).

Доктар Д. Вессельс прыняў актыўны ўдзел у працы 10-й Міжнароднай канферэнцыі "Міжкультурная камунікацыя і прафесійна арыентаванае навучанне замежным мовам» (27 кастрычніка 2016 г.). За шматгадовае плённае супрацоўніцтва з факультэтам міжнародных адносін і кафедрай англійскай мовы гуманітарных спецыяльнасцяў дэкан ФМА прафесар В. Г. Шадурскі ўручыў навукоўцу Падзяку.

Калектыў кафедры англійскай мовы гуманітарных спецыяльнасцяў выказвае падзяку доктару Рурскага ўніверсітэта за вялікі ўклад у вучэбна-метадычны і навукова-метадычнае забеспячэнне кафедры і спадзяецца на далейшае супрацоўніцтва.

Кантактная інфармацыя

• Адрас: г. Мінск, вул. Ленінградская, 20