У верасні 2009 года на факультэце міжнародных адносін быў створаны Савет маладых вучоных ФМА, які функцыянуе ў рамках Савета маладых вучоных БДУ.

Асноўныя напрамкі і задачы дзейнасці Савета маладых вучоных ФМА:

• развіццё творчага, навуковага і прафесійнага патэнцыялу маладых навукоўцаў ФМА;
  • прыцягненне маладых навукоўцаў да ўдзелу ў працы па прыярытэтных напрамках навуковых даследаванняў ФМА;
  • абмен інфармацыяй аб асноўных напрамках і выніках навуковай і педагагічнай дзейнасці маладых вучоных ФМА;
  • актыўнае прыцягненне маладых навукоўцаў ФМА да ўдзелу ў грамадскім жыцці факультэта;
  • падрыхтоўка і правядзенне канферэнцый, семінараў і сустрэч для маладых вучоных;
  • удзел у вырашэнні пытанняў, якія тычацца сацыяльнай абароненасці маладых навукоўцаў ФМА;
  • прадстаўленне інтарэсаў навуковай моладзі перад Вучоным Саветам ФМА.

Склад Савета маладых вучоных ФМА

Старшыня савета маладых вучоных ФМА
 Болтачка Павел Іванавіч
 старшы выкладчык кафкдры мытнай справы