На кафедры англійскай мовы гуманітарных спецыяльнасцяў паспяхова прайшлі Дыпламатычныя чытанні, прымеркаваныя да знамянальнай падзеі — 95-годдзя з дня ўтварэння Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта. Так, на 1—5 курсах спецыяльнасцяў "Міжнародныя адносіны", "Лінгвакраіназнаўства" і "Міжнароднае права" прайшлі наступныя мерапрыемствы: «Конкурс на лепшую прэзентацыю Вялікабрытаніі» (Балакшына Т. В., Лясоўская І. А.); «Конкурс на лепшую прэзентацыю ЗША» (Зудова С. А., Мінчэня С. А., Цымбаліста Е. І.); «The human face of the global refugee crisis» (Ладзік Н. А., Пісакова Т. М.); «Interesting facts about Britain» (2 МА, Навумовіч У. В.); «British Isles: geography history» (1 МО, Загорская Л. М.); «Problems of a big city (New York)» (2 МП, Лапцінская Л.С.); «British charitable organisations. Charity in Belarus» (5 МП, Мядзведзева А.М.); «Geopolitics of the 21st century» (5 МО, Недарэзава Т.М.); «R. Kipling's poetry against the background of his epoch»(5 МО, Караічава Т. В.); «International Terrorism» (3 МО, Дзямко О.В.), «Top News» (Палупанава Е.Г.), «Multiculturalism: problems and solutions» (Таўсташыява А. В.), «Exploring UNESCO World Heritage» (Салаўёва С.В.), «America, America, God shed His Grace on thee» (Дзмітрыева Э. А.), «Morals and Ethics on 2 Diplomatic posting Abstract» (Масунова Н. І.), «The Post Cold War Settlement » (5 МО, Аўдзеева І. В.),« Terrorism and the Clash of Civilizations» (3 МО, Аўдзеева І.В.), «National Stereotypes - do they really exist?» (5 МО, Костачкіна О. В. ), «Domestic Violence (round-table discussion)» (5 МП, Івашкевіч І.М., Мядзведзева А.М.), «Law and Society» (4 МП, Рамашка З.М.); «Britain's Legal System» (3 МП, Дворнікава Т.М.), «Constitutions and Forms of Government Around the World: Past, Present and Future (presentations)» (2 МП, Вологіна О.В.), «Global challenges of the 21st century and the ways of responding to them (round-table discussion)» (2 МП, Вологіна О.В.), «Current Issues in Contemporary International Law (presentation)» (5 МП, Макарэвіч Т.І.), Talk-show: "Brexit: its legal outcomes" (4 МП, Макарэвіч Т.І.), «Prominent Persona in the World and Belarusian Diplomacy» (3 МП, Макарэвіч І.І.).

Калектыў кафедры англійскай мовы гуманітарных спецыяльнасцяў віншуе выкладчыкаў, супрацоўнікаў і студэнтаў з выдатнай падзеяй —  95-годдзем з дня заснавання БДУ і жадае ўсім далейшых творчых поспехаў і працвітання!

Кантактная інфармацыя

• Адрас: г. Мінск, вул. Ленінградская, 20