14 снежня прайшла сустрэча студэнтаў ФМА БДУ з навучэнцамі 10-11 класаў ДУА "Гімназія № 30 г. Мінска". Сустрэча адбылася ў анлайн фармаце па ініцыятыве кафедры англійскай мовы эканамічных спецыяльнасцей ФМА БДУ ў рамках дагавора аб супрацоўніцтве.

У мерапрыемстве, праведзеным пад кіраўніцтвам выкладчыкаў кафедры Мартыновіч А. С., Гіцкай А. П., Салавей А. М., прынялі ўдзел студэнты 3-га курса спецыяльнасці «Сусветная эканоміка»: Хлыпаўка Лізавета, Рэцькова Аліна, Гірко Анастасія, Антанавіч Раман і Гарусаў Уладзіслаў. Студэнты падрыхтавалі прэзентацыю, у якой раскрылі акадэмічныя магчымасці нашага факультэта, а таксама прадставілі факультэт як пляцоўку для грамадскай і навуковай дзейнасці.

Навучэнцы гімназіі праявілі цікавасць, задавалі пытанні, пераважна аб паступленні на факультэт міжнародных адносін, аб стажыроўках і праграмах абмену, навучальным працэсе, міжнародных канферэнцыях, а таксама аб напрамках работы пасля заканчэння навучання.

Пытанні навучэнцаў дэманструюць іх імкненне да пашырэння гарызонтаў і асобаснага росту, да творчасці і праявы актыўнасці, да дасягнення поспеху. Безумоўна, усяму гэтаму садзейнічае вучоба на ФМА.

«Гэта мерапрыемства з'яўляецца вельмі карысным для навучэнцаў з пункту гледжання выбару ВНУ і факультэта. Дзякуй прадстаўнікам ФМА за такую ​​падрабязную і цікавую інфармацыю!» – выказалася аб прафарыентацыйным мерапрыемстве Мяснікова Ірына Уладзіміраўна, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце ДУА «Гімназія № 30 г. Мінска.

Мы верым, што ў новым навучальным годзе гімназісты папоўняць шэрагі студэнтаў ФМА і далучацца да нашай дружнай каманды.

Хлыпаўка Лізавета, Гірко Анастасія, студэнткі 3-га курса спецыяльнасці «Сусветная эканоміка»