Віншуем пераможцаў конкурсу "Відэавізітка вучэбнай дысцыпліны", вынікі якога сталі вядомы 3 лістапада.

Дыпломамі 1 ступені ўзнагароджаны выкладчыкі нашага факультэта Галавенчык Галіна Генадзьеўна, дацэнт кафедры міжнародных эканамічных адносін, ("Лічбавая сусветная эканоміка") і Барысенка-Кляпач Наталля Міхайлаўна, старшы выкладчык кафедры міжнароднага турызму ("Практыка арганізацыі інклюзіўнага турызму"). У працы над відэавізіткай па дысцыпліне "Практыка арганізацыі інклюзіўнага турызму" прымаў удзел студэнцкі клуб Fir Cinemates пад кіраўніцтвам старшага выкладчыка кафедры англійскай мовы эканамічных спецыяльнасцей Касцёравай Н.А.

Арганізатарамі конкурсу з'яўляюцца вучэбна-метадычная лабараторыя інавацый у адукацыі ГУАД і ўпраўленне міжнародных сувязей.

Конкурс праводзіўся ў рамках рэалізацыі праекта "Змены ў адукацыйным асяроддзі: прасоўванне інавацыйнага выкладання і навучання для паляпшэння адукацыйнай дзейнасці студэнтаў" (PRINTeL / http://printel.am/ ) у мэтах раскрыцця творчага патэнцыялу выкладчыкаў універсітэта, стварэння ўмоў для іх прафесійнай самарэалізацыі, а таксама пашырэння магчымасцей для студэнтаў пры выбары навучальных дысцыплін для дадатковага вывучэння.

Відэаролік змяшчае кароткую характарыстыку вучэбнай дысцыпліны па выбары для дадатковага вывучэння студэнтамі (звесткі аб выкладчыку, кароткі змест вучэбнай дысцыпліны, колькасць гадзін, заліковых адзінак, форма бягучага кантролю, кампетэнцыі і іншыя асаблівасці). Удзельнікі самастойна выбіралі жанр конкурснай работы: гульнявы, пастановачны, інфармацыйна-публіцыстычны, анімацыйны.

Відэаролікі ацэньваліся па наступных крытэрыях:

• крытэрый 1: адпаведнасць мэтам Конкурсу;
  • крытэрый 2: ідэя (мастацкая задума);
  • крытэрый 3: інфарматыўнасць;
  • крытэрый 4: арыгінальнасць і крэатыўнасць;
  • крытэрый 5: лагічнасць прадстаўлення інфармацыі;
  • крытэрый 6: якасць выканання.

Яшчэ раз віншуем Галіну Генадзьеўну і Наталлю Міхайлаўну! Поспехаў вам, натхнення, творчасці і пазітыву кожны дзень!