На кафедры англійскай мовы гуманітарных спецыяльнасцяў пад кіраўніцтвам выкладчыкаў працягваецца вучэбна-даследчы праект "Art and History" у духу эўрыстычнага падыходу, які накіраваны на асэнсаванне ролі праектнай дзейнасці на англійскай мове як важнага складніка фарміравання індывідуальнай траекторыі пазнання як студэнта, так і выкладчыка ў якасці актыўных суб'ектаў ўласнага развіцця і самарэалізацыі.

У канцы верасня студэнты спецыяльнасці "Міжнародныя адносіны" пад кіраўніцтвам выкладчыка кафедры Чарнопінскай Паліны Аркадзьеўны наведалі выставу-фестываль "Арт-Мінск-2021", якая праходзіць у Рэспубліканскай мастацкай галерэі Беларускага саюза мастакоў. Удзельнікамі "Арт-Мінск-2021" сталі каля 240 мастакоў, скульптараў, фатографаў і прадстаўнікоў іншых напрамкаў з усёй рэспублікі. На фестывалі былі прадстаўлены больш за 800 твораў у традыцыйных і сучасных жанрах мастацтва.

"Наведаўшы выставу, я зірнула на сучаснае мастацтва пад іншым вуглом, і маё стаўленне да яго змянілася ў лепшы бок. Я змагла зразумець погляд мастакоў, іх перажыванні і пачуцці скрозь іх працы, як быццам самі ідэі аўтараў на мяне глядзелі! Я магу з упэўненасцю сказаць, што праніклася пладамі працы майстроў. Адназначна, наведаць выставу "Арт-Мінск-2021" было выдатным рашэннем!" (Ніціеўская Аліса, 2 курс, спецыяльнасць "Міжнародныя адносіны").

"Што звярнула маю ўвагу ў першую чаргу – гэта маштаб пляцоўкі, на якой праводзілася выстава. А другое – гэта разнастайнасць мастацкіх стыляў. Некаторыя інсталяцыі выглядалі смешнымі, а іншыя адкрытымі і накіроўвалі на разважанні »
(Паўлоўская Крысціна, 2 курс, спецыяльнасць" Міжнародныя адносіны").

«Усе знаходзіліся пад уражаннем ад выставы, якую мы наведалі. Мы змаглі атрымаць асалоду ад фатаграфій, скульптур і іншых экспанатаў. Таксама мы самі рабілі фотаздымкі і змаглі купіць сувеніры. Было некалькі работ, якія мне спадабаліся больш за ўсё. Я б рэкамендавала ўсім наведаць дадзеную выставу»
(Наско Дар'я, 2 курс, спецыяльнасць"Міжнародныя адносіны ").