З 26 па 30 кастрычніка на кафедры мытнай справы праходзілі стажыроўку прадстаўнікі кафедры канстытуцыйнага права і дзяржаўнага кіравання Полацкага дзяржаўнага ўніверсітэта – загадчык кафедры А. М. Ярмоц і старшы выкладчык В. П. Грыкіс.

З 1 верасня бягучага навучальнага года ў Полацкім універсітэце пачалася падрыхтоўка студэнтаў-мытнікаў і кафедра мытнай справы ФМА БДУ, якая з'яўляецца вядучай у сваёй галіне, стала пляцоўкай для перадачы перадавога адукацыйнага вопыту.

У ходзе кароткай, але насычанай стажыроўкі полацкія калегі азнаёміліся з вучэбна-праграмнай дакументацыяй кафедры, канцэпцыяй планавання і методыкай распрацоўкі вучэбна-метадычнага комплексу, з наяўнай вучэбнай і навуковай літаратурай.

Стажоры сустрэліся з выкладчыкамі кафедры мытнай справы, англійскай мовы эканамічных спецыяльнасцяў ФМА і абмеркавалі самыя розныя пытанні правядзення і вучэбна-метадычнага забеспячэння заняткаў, выхаваўчых мерапрыемстваў, гутарылі з прадстаўнікамі Студрады аддзялення «Мытная справа», удзельнічалі ў працы навуковай канферэнцыі "Беларусь у сучасным свеце", а таксама В. П. Грыкіс выступіў на пасяджэнні кафедры.

Кантактная інфармацыя

• Адрас: г. Мінск, вул. Ленінградская, 20