Міжнародны конкурс аратарскага мастацтва на англійскай мове "Public Speaking Competition", які арганізуецца штогод брытанскім English Speaking Union ў больш чым 70 краінах свету і з'яўляецца адным з аўтарытэтных конкурсных спаборніцтваў для тых, хто вывучае англійскую мову па ўсім свеце. Агульная тэма конкурсу на 2019 г.: "Nature is our Common Language".

Мэта конкурсу — развіццё і ўдасканаленне навыкаў публічнага выступу на англійскай мове, раскрыццё асобаснага, эўрыстычнага і творчага патэнцыялу студэнтаў ва ўзросце ад 16 гадоў да 21 года.

Фармат конкурсу: 1 этап — падрыхтаванае публічнае выступленне працягласцю не менш чым 4 хвіліны 30 секунд і не больш за 5 хвілін без мультымедыйнага суправаджэння. 2 этап — непадрыхтаванае публічнае выступленне па прапанаванай тэме на выбар.

22 сакавіка 2019 г. у 11:30, аўдыторыя 1302, будынак ФМА БДУ, вул. Ленінградская, 20 адбудзецца адборачны тур нацыянальнага раўнда конкурсу.

Пераможцы тура ФМА БДУ будуць удзельнічаць сумесна з іншымі паўфіналістамі з розных куткоў Рэспублікі Беларусь у фінальным адборы, які адбудзецца ў МДЛУ ў канцы сакавіка, дзе будуць вызначаны фіналісты ад Беларусі.

Фінал конкурсу прамоўніцкага мастацтва на англійскай мове «Public Speaking Competition» пройдзе 13—17 мая 2019 г. у Лондане, Вялікабрытанія.

Адборачны тур праводзяць сумесна кафедра англійскай мовы гуманітарных спецыяльнасцяў (КАЯГС) і кафедра англійскай мовы эканамічных спецыяльнасцяў (КАЯЭС) ФМА БДУ.

Спіс зарэгістраваных студэнтаў у электроннай базе дадзеных конкурсу ў МДЛУ з 22.02.19 па 14.03.19 складае 23 ўдзельніка:

• Афоніна Марыя, 2 СЭ;
  • Французаў Андрэй 2 МА;
  • Харламава Вікторыя, 2 МЭ;
  • Хечаян Ганна, 1 МЭ.

Дзякуем студэнтам за актыўнасць і своечасовую рэгістрацыю. Жадаем ім поспеху!

Па ўсіх арганізацыйных пытаннях звяртацца да адказных арганізатараў адборачнага тура конкурсу на ФМА БДУ:

Макарэвіч Таццяне Іванаўне, нам. загадчыка кафеды  па НДР

Макарэвіч Ірыне Іванаўне, нам. загадчыка кафедры па НДРС

Тэл .: +375 44 7834663 (Telegram, Viber, WhatsApp, Messenger, etc.)

Кантактная інфармацыя

• Адрас: г. Мінск, вул. Ленінградская, 20