15 лютага 2024 г. па ініцыятыве кафедры англійскай мовы міжнароднай прафесійнай дзейнасці ў рамках дамовы аб супрацоўніцтве адбылася сустрэча студэнтаў ФМА БДУ з навучэнцамі ДУА "Гімназія № 146 г. Мінска". У мерапрыемстве, праведзеным пад кіраўніцтвам старшых выкладчыкаў кафедры Гіцкой А.П. і Салавей Г.М., прынялі ўдзел студэнты 3 курса спецыяльнасці «Сусветная эканоміка» Азарэвіч Аляксандра і Чайкоўскі Раман.

Студэнты расказалі пра спецыяльнасці, прадстаўленыя на факультэце, працэс паступлення, студэнцкае жыццё, магчымасці, якія прадастаўляюцца на факультэце для рэалізацыі творчага і навуковага патэнцыялу студэнтаў. Падчас мерапрыемства навучэнцы змаглі задаць пытанні, якія іх цікавяць, пагутарыць са студэнтамі і даведацца інфармацыю з першых вуснаў. Мерапрыемства атрымала станоўчыя водгукі сярод школьнікаў. У выніку некаторыя навучэнцы вырашылі разгледзець магчымасць навучання на факультэце міжнародных адносін. Спадзяемся, што ў новым навучальным годзе навучэнцы гімназіі папоўняць шэрагі нашых студэнтаў!

Дзякуем кіраўніцтву ДУА «Гімназія № 146 г. Мінска» за плённае супрацоўніцтва і дапамогу ў правядзенні прафарыентацыйных мерапрыемстваў!

Кантактная інфармацыя

• Адрас: г. Мінск, вул. Ленінградская, 20