Савет маладых вучоных

У верасні 2009 года на факультэце міжнародных адносін быў створаны Савет маладых вучоных ФМА, які функцыянуе ў рамках Савета маладых вучоных БДУ.

Асноўныя напрамкі і задачы дзейнасці Савета маладых вучоных ФМА:

• развіццё творчага, навуковага і прафесійнага патэнцыялу маладых навукоўцаў ФМА;
  • прыцягненне маладых навукоўцаў да ўдзелу ў працы па прыярытэтных напрамках навуковых даследаванняў ФМА;
  • абмен інфармацыяй аб асноўных напрамках і выніках навуковай і педагагічнай дзейнасці маладых вучоных ФМА;
  • актыўнае прыцягненне маладых навукоўцаў ФМА да ўдзелу ў грамадскім жыцці факультэта;
  • падрыхтоўка і правядзенне канферэнцый, семінараў і сустрэч для маладых вучоных;
  • удзел у вырашэнні пытанняў, якія тычацца сацыяльнай абароненасці маладых навукоўцаў ФМА;
  • прадстаўленне інтарэсаў навуковай моладзі перад Вучоным Саветам ФМА.

Склад Савета маладых вучоных ФМА

Дейкало Екатерина Александровна

Старшыня савета маладых вучоных ФМА
Дзяйкала Кацярына Аляксандраўна
загадчык кафедры міжнароднага права, кандыдат юрыдычных навук, дацэнт

Жукоўская Вольга Юр'еўна

Намеснік старшыні савета маладых вучоных ФМА
Жукоўская Вольга Юр'еўна
старшы выкладчык кафедры міжнародных эканамічных адносін
адказная за НДРС на факультэце міжнародных адносін

Сакратар савета маладых вучоных ФМА
Жукоў Максім Аляксандравіч
аспірант кафедры міжнароднага прыватнага і еўрапейскага права

Члены Совета маладых вучоных ФМА:

Аскар Ар'ян Сахраб
выкладчык кафедры мовазнаўства і краіназнаўства Усходу

Баброўская Алена Алегаўна

старшы выкладчык кафедры тэорыі і методыкі выкладання рускай мовы як замежнай

Бацяноўская Кацярына Сяргееўна
кандыдат эканамічных навук, выкладчык кафедры міжнародных эканамічных адносін

Валогіна Вольга Віктараўна

старшы выкладчык кафедры англійскай мовы гуманітарных спецыяльнасцяў

Казарына Наталля Валер'еўна

выкладчык кафедры міжнароднага турызму

Пильгун Елена Витальевна

Клімава Алена Вітальеўна
старшы выкладчык кафедры англійскай мовы эканамічных спецыяльнасцяў

Казлоў Аляксандр Аляксандравіч

Козлоў Аляксандр Аляксандравіч
аспірант кафедры міжнародных адносін

Казлоўская

Казлоўская Аляксанда Ігараўна
выкладчык кафедры раманскіх моў

Карацюк Таццяна Сяргееўна
старшы выкладчык кафедры германскіх моў

Малашенкова Ольга Федоровна Малашанкава Вольга Фёдараўна
намеснік дэкана па навуковай рабоце
кандыдат эканамічных навук, дацэнт кафедры міжнародных эканамічных адносін
e-mail: Гэты адрас электроннай пошты абаронены ад спам-ботаў. У вас павінен быць уключаны JavaScript для прагляду. Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Нашчынец Канстанцін Мікалаевіч

Нашчынец Канстанцін Мікалаевіч
магістрант кафедры мытнай справы

Ситник Ирина Анатольевна Сітнік Ірына Леанідаўна